Giełda długów – zalety korzystania

Sprzedaż wierzytelności

Giełda długów to bardzo szybki i dobry sposób na odzyskanie większości zaległych pieniędzy. W zależności od tego po jakiej cenie wystawimy nasz dług, może on być sprzedany szybciej lub nieco wolniej. Wystawiając dług należy pamiętać, że musi być on atrakcyjny dla kupującego.

Pandemia wymusza konfrontację państw UE w sprawie zasad zadłużania.

Wystawianie długów ma wiele zalet dla wierzyciela:

1. Jeśli nasza firma wykonała duże zlecenie, nie otrzymaliśmy zapłaty i przez stratę płynności finansowej grozi nam upadek, giełda długów może uratować naszą firmę. Atrakcyjna dla kupującego oferta kupna naszego długu gwarantuje nam odzyskanie większości pieniędzy praktycznie od razu, co w skrajnych przypadkach może uratować firmę.
2. Profesjonalizm w ściąganiu długów. Może się okazać, że nie mamy doświadczenia, ani odpowiednich umiejętności, by poradzić sobie z całym procesem ściągania długu od dłużnika. Dlatego nie musimy tracić czasu na naukę procedur, wysyłanie listów, przypominanie. Chcąc sami ściągać dług bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia możemy narazić się na bardzo długi czas oczekiwania na spłatę, albo w ogóle nie poradzić sobie z tym. Ktoś, kto zakupi nasz dług będzie miał konkretny czas jak go odzyskać i wie jak to robić.
3. Wiele firm korzysta z giełdy długów jak z wiarygodnego źródła informacji o potencjalnym kliencie. Wiedząc, że firma która składa u nas zamówienie ma długi możemy szybko wycofać się z realizacji. Tego typu informacje mogą nas uchronić przed utratą dużej ilości pieniędzy.
4. Czas to pieniądz – szczególnie, gdy prowadzimy firmę. Należy pamiętać, że czas który włożymy w ściąganie długów, to również realna strata pieniędzy dla naszej firmy. Dlatego szybko odzyskując nasze zaległości możemy poświęcać czas na zarabianie kolejnych pieniędzy.
5. Giełda długów pozwala uniknąć kosztów sądowych, jakie mogą pojawić się w przypadku, gdy tradycyjne metody odzyskiwania długów nie pomagają.
6. Samo wystawienie danych dłużnika na giełdzie sprawia, że często mobilizują się oni bardziej do zapłaty, albo są dużo bardziej chętni do negocjacji warunków spłaty.