5 częstych błędów na drodze do bogactwa. Unikaj ich, bo są zgubne!

bogactwo

O byciu bogatym marzy zdecydowana większość z nas. Zapewnianie sobie wszelkiego rodzaju dóbr, wycieczki w najdalszy zakątek świata, urlopu na zawołanie- wszystko to kojarzy nam się właśnie z życiem tych, którzy nie narzekają na brak pieniędzy na co dzień. Faktem jest jednak, że nie wszystkim dane jest zarabiać tak dużo, aby kąpać się w luksusach. Mówi się, że przy odpowiedniej organizacji, zmianie nawyków oraz przyswojeniu podstawowych zasad gospodarowania pieniędzmi, każdy człowiek może wkroczyć na ścieżkę ku większej zasobności portfela. Na tej drodze czeka na nas jednak wiele przeszkód. Czego więc powinniśmy unikać, aby dojść do wymarzonego bogactwa?

1. Pieniądze powinny brać się z wykonywanej przez nas pracy, a powszechnie wiadomo, że największym jej wrogiem jest lenistwo. Uwielbiamy błogie wylegiwanie się na kanapie, spokojne spacery na świeżym powietrzu i oglądanie po raz setny wszystkich sezonów ulubionego serialu. Jeśli czynności te nie stanowią chwilowego odcięcia się od życia codziennego i ustanowienia pewnego rodzaju relaksu, powinniśmy raczej wystrzegać się ich nadmiaru w naszym życiu. Czas, który przeznaczamy na kolejne odcinki przygód ulubionych bohaterów, moglibyśmy wykorzystać na coś pożytecznego.

2. Każdy z nas posiada ogrom nawyków, których nawet w ciągu dnia, czy tygodnia nie zauważamy. Mogą one jednak skutecznie rujnować naszą sytuację finansową, odciągając nas od dążenia do jej polepszenia. Nadchodzi piątek, a my już planujemy, z której restauracji zamówimy jedzenie? Do każdej kolacji wypijamy ulubione wino, którego zapas mamy w lodówce? A może w drodze do pracy bez namysłu wstępujemy do sklepu i zaopatrujemy się w ulubioną kanapkę, napój i przekąskę do pracy? Zastanówmy się, czy żadnej z tych rzeczy nie możemy zastąpić czymś, co nie obciąży naszego portfela. Kanapka przygotowana samodzielnie w domu kosztować nas będzie dużo mniej, ustanowienie picia wina do kolacji jedynie w weekendy ograniczy wydawane na nie pieniądze, a zamawianie jedzenia jedynie podczas wyjątkowej okazji znacznie wyjdzie naszym oszczędnościom na dobre.

3. Aby zarabiać duże pieniądze, a w zasadzie każde pieniądze- trzeba mieć na to pomysł. Nic niestety nie spadnie nam z nieba i jeśli sami nie zastanowimy się, co mogłoby być źródłem naszego utrzymania, nikt za nas tego nie zrobi. Częstą przyczyną stagnacji finansowej, braku posuwania się naprzód jest właśnie brak pomysłu na siebie. Aby tego unikać, warto robić w życiu jak najwięcej i próbować co chwilę nowych rzeczy. Tylko w ten sposób możemy poznać jeszcze nieodkryte i zdecydować, czy może w tym się właśnie odnajdziemy.

Potrzebujesz więcej wskazówek, jak się wzbogacić? Nic prostszego, przetestuj nasze porady finansowe ze strony www.gieldy.pl.

4. Do zwiększania naszego zaplecza finansowego niezbędna jest umiejętność oszczędzania pieniędzy. Niestety wiele ludzi o tym zapomina. Nawet wzorce w postaci ludzi, którzy osiągnęli w życiu bardzo dużo, mówią, żeby za każdym razem, kiedy wpływa nam jakaś kwota na konto, odłożyć z niej chociażby najmniejszy procent. Tę ilość pieniędzy powinniśmy pozostawić nieruszoną. W przypadku braku oszczędności nie tworzymy sobie żadnego zabezpieczenia finansowego, żadnego startu. Korzystając z całkowitego miesięcznego przychodu, sprawiamy, że pieniądze z nami nie zostają, a żeby korzystać z nich w przyszłości, należy je najpierw mieć. Wydawania ich całkowicie powinniśmy się właśnie wystrzegać. 10% z każdego przychodu to wzorcowa ilość tego, co powinniśmy odłożyć na konto oszczędnościowe. Mając poduszkę finansową, dużo łatwiej wchodzi się w kolejne etapy zarabiania pieniędzy.

5. Aby nasze pieniądze nie traciły na wartości i nie leżały bezczynnie na koncie, powinny pójść w obieg. W ten sposób będziemy również zwiększać swoje oszczędności. Trzymanie pieniędzy na koncie sprawia, że tracą one swoją wartość i właśnie z tego względu powinniśmy tego unikać. Zamiast tego, co jakiś czas mógłby naliczać się nam niewielki procent od ich ilości lub moglibyśmy gromadzić zysk z celu, na jaki zostały wydane. Sprawdźmy, czy nasz bank oferuje konto oszczędnościowe. Być może stać nas na zakup działki, domu lub mieszkania pod wynajem? Tylko odpowiednio lokując pieniądz, może on przynieść korzyści bez naszej większej ingerencji.

Kluczowe jest uświadomienie sobie, że mamy naprawdę duży wpływ na swoje życie i swój poziom bogactwa, więc warto przejąć nad nimi kontrolę, zamiast narzekać na okoliczności. Jeśli chcesz być biedny- okej. Masz do tego prawo. Jeśli nie- praktykuj korzystne nawyki, a masz duże szanse na powodzenie.